Description
| Product Type | On-Wall |
| Power Handling | 100 W |
| X-Way | 2-way |
| Frequency Response | 42 Hz – 30 kHz |
| Impedence | 6 Ohms |
| Sensitivity | 85.5 dB |
| Diameter | N/A |
| Cut-Out Dimension | N/A |
| Bracket | N/A |
| Length | 7.50″ |
| Width | 9.44″ |
| Height | 13.06″ |
| Weight | 9.10lbs |
| Tweeter Type | C-CAM |
| Tweeter Size | 1″ |
| Midrange Type | N/A |
| Midrange Size | N/A |
| Woofer Type | RST II |
| Woofer Size | 6″ |
| Bass Alignment | Sealed |
| Finish | Black, White |









Reviews
There are no reviews yet.