Description
| Product Type | Theater |
| Power Handling | 200-1400 Watts |
| X-Way | 3-Way |
| Frequency Response | 47 Hz – >30 kHz |
| Impedence | 4 Ohms |
| Sensitivity | 90 dB |
| Diameter | N/A |
| Cut-Out Dimension | N/A |
| Bracket | N/A |
| Length | 11.81″ |
| Width | 6.81″ |
| Height | 35.56″ |
| Weight | 66.00lbs |
| Tweeter Type | MPD |
| Tweeter Size | N/A |
| Midrange Type | C-CAM |
| Midrange Size | 2.5″ |
| Woofer Type | RDT |
| Woofer Size | 8″ |
| Bass Alignment | Ported |
| Finish | Black |




Reviews
There are no reviews yet.