Description
| Product Type | On-Wall |
| Power Handling | 10 — 80 W |
| X-Way | 2-way |
| Frequency Response | 75 Hz — 30 kHz |
| Sensitivity | 87db |
| Impedence | 8 Ohms |
| Diameter | N/A |
| Cut-Out Dimension | N/A |
| Bracket | N/A |
| Length | 6.81″ |
| Width | 6.25″ |
| Height | 11.25″ |
| Weight | 8.00lbs |
| Tweeter Type | C-Cam Gold Dome |
| Tweeter Size | 1″ |
| Midrange Type | N/A |
| Midrange Size | N/A |
| Woofer Type | C-CAM |
| Woofer Size | 5″ |
| Bass Alignment | Sealed |
| Finish | White, Black |












Reviews
There are no reviews yet.