Description
| Product Type | Subwoofer |
| Power Handling | 100-250 W |
| X-Way | N/A |
| Frequency Response | 30 Hz — 100 Hz |
| Impedence | 4 ohms or 70/100 Volt line level (cable select) |
| Sensitivity | 87dBNN |
| Diameter | N/A |
| Cut-Out Dimension | N/A |
| Bracket | N/A |
| Length | 14.93″ |
| Width | 19.87″ |
| Height | 19.50″ |
| Weight | 42.87lbs |
| Tweeter Type | N/A |
| Tweeter Size | N/A |
| Midrange Type | N/A |
| Midrange Size | N/A |
| Woofer Type | C-CAM |
| Woofer Size | 12″ |
| Bass Alignment | Bandpass |
| Finish | Brown |




Reviews
There are no reviews yet.